18.08.2022

Yaz Kur’an kursları arası temel dini bilgiler yarışmasının finali yapıldı.

İl geneli yaz Kur’an kursu öğrencileri arası temel dini bilgiler yarışması finali İlimiz Merkez H. Hikmet Kiler Cami' inde düzenlendi.

Kur'an Kurslarına katılımı artırmak amacıyla inanç, ibadet, siyer ve ahlak gibi konularında okumayı teşvik etmek  için yaz Kur'an kurslarında okuyan öğrenciler arasında 17.08.2022 tarihinde 2 kategoride düzenlenen ' Dini Bilgiler ' yarışması  sınavına 120 öğrenci katıldı.

Yarışma hakkında açıklamada bulunan İl Müftü Vekilimiz Abdullah Temizkan, geleneksel hale getirilen ve bu yıl ikincisi yaptıkları yarışmayla çocukların yaz Kur’an kursunda öğrendiklerini pekiştirmek ve çocukları cami ile buluşturmayı hedeflediklerini söyledi.

Temizkan, “Her yıl olduğu gibi bu yılda camilerimizin kapılarını sevgili çocuklarımıza açtık. Camilerimizde siyer, ahlak, temel dini bilgiler başlıkları altında gençlerimize dinlerini en güzel şekilde öğretmenin gayreti içerisindeyiz.” dedi.

Bu yıl yaz Kur’an kurslarına yoğun bir talep olduğunu dile getiren Temizkan, şunları söyledi:

“Bu yılda yaz Kur’an kurslarımıza 15 bin civarında güzel bir katılım sağlandı. Kurs boyunca öğrendikleri bilgileri pekiştirmek, onlarla sosyal bir etkinlik yapmak, öğrendiklerini unutmamak adına geçen yıldan bu yana bir bilgi yarışması yapmaya başladık. Hacı Hikmet Kiler Vakfının desteğiyle geçen yıl ilkini yapmış olduğumuz yarışmanın bu yıl ikincisini yapıyoruz. Kiler Vakfına teşekkür ediyoruz. Birinci ve ikinci kategoride ilk 10’a girenlere ödüllerimiz olacak. Buradaki amacımız, öğrencilerimizin öğrendiklerini pekiştirmek ve hayatlarına aktarmak. Sadece amaç burada bir sosyal etkinlik değildir.  İnşallah bu yarışma öğrencilerimiz için faydalı olacak. Bu yarışma, öğrencilerimizin cami ile bağlantılarını artırıcı bir mahiyeti olacak. Yarışmaya giren öğrencilerimize ve onları yetiştiren hocalarına teşekkür ediyoruz.”