25.08.2022

İlimiz' de Yaz Kur'an Kursu Kapanış Programı Düzenlendi

Bitlis Müftülüğüne bağlı Kur’an kurslarında eğitim gören öğrencilere yönelik "2022 Yıl Sonu Kapanış Programı" düzenlendi.

Bitlis İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünün Konferans Salonunda düzenlenen programda tüm kurslardan yoğun katılım sağlandı.

Program Müştakbaba Camii Yaz Kur'an Kursu Öğrencisi Furkan Aydın' ın Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

Programda katılımcılara hitap eden İl Müftümüz Mehmet Feysal Geylani “Sizin en hayırlınız, Kur’an-ı öğrenen ve öğretenlerdir.” hadisini hatırlatarak konuşmasına başlayan Geylani, “Gerçekten yaz Kur’an kurslarımız çok güzel geçti. Hocalarımızdan, velilerimizden ve öğrencilerimizden Allah razı olsun. Bu çocuklar, bugünün küçükleri, yarının büyükleri. Yarın bu camilere, bu Kur’an kurslarına, okunan ezanlara sahip çıkacak bunlar. Ecdattan bu mukaddes toprakları emanet aldık. Bu emaneti gelecek nesillere emanet etmek hepimizin boynunun borcudur.” dedi.

Müftümüz Geylani: Konuşmasının devamında “Bu çocuklar Allah’ın bize bir emaneti. Bu emanete karşı olan sorumluluğumuzu ve vazifemizi unutmayalım.” diyen Geylani, ‘Ya öğrenen ol ya öğreten ol ya dinleyen ol ya seven ol aman ha beşincisi olma helak olursun.’ hadisini hatırlatarak konuşmasını sonlandırdı.

Programın devamında öğrencilerin istiklal marşı, ezan okunması, ilahi ve şiir dinletisinden sonra dua yapıldı.

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın 2022 yılı "Camiler ve Din Görevlileri Haftası Kutlama Etkinlikleri" çerçevesinde düzenlediği Hadis-i Şerif Ezberleme Yarışmasında Bölgede İlimizi temsil edip  2. olan Azime Kızılşah' a ve 2022 yılı Hac Organizasyonunda Ekip personeli (Yemekhane Servis Personeli) olarak görev alan ve almış olduğu görevde  güzel hizmetler karşılığında Mashar Gündüz' e İl Müftümüz tarafından Teşekkür Belgeleri takdim edildi.

Programın sonunda yapılan dini bilgiler yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.