06.01.2023

“Yazımda Kardeşlik Var” Projesi 2023 Ahlat'ta Yapılacak

📌 Bu yaz Ahlat ilçemizde gerçekleştirilecek olan Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı tarafından organize edilen “Yazımda Kardeşlik Var” eğitim programı planlaması kapsamında İl Müftümüz Mehmet Feysal Geylani başkanlığında Ahlat'ta bir dizi ziyaretler gerçekleştirildi.

📌 Proje sorumlusu DİB Din Hizmetleri Genel Müdürlüğü Gençlik Koordinatörü M. Fatih Tunç ve TDV Eğitim Hizmetleri Uzmanı Ali Güner’in proje kapsamında öğrencilerin konaklama, ulaşım, sosyal etkinlikler vb. ihtiyaçlarının en iyi şekilde organize edilebilmesi için İl Müftümüz Feysal Geylani, İl Müftü Yardımcımız Abdullah Temizkan, Ahlat ilçe Müftü V. Seyithan Özdemir, Din Hizmetleri Şube Müdürümüz Bayram Aydın, TDV Şube İşlemleri Uzmanı İskender Göktaş ve GSB Bitlis Gençlik Faliyetleri Şube Müdürü V. Reşat Öztürk ile birlikte Ahlat’ta temaslarda bulunuldu.

📌 İlk olarak Ahlat Belediye Başkanı Abdulalim Mümtaz Çoban’ı makamında ziyaret ederek “Yazımda Kardeşlik Var” projesi hakkında ayrıntılar paylaşıldı. Projenin Ahlat’ta yapılmasından mutluluk duyduğunu ve gerekli görülen hizmetlerin sağlanmasında yardımcı olacağını dile getiren Sayın Mümtaz Çoban’ a bu samimiyetinden ve misafirperverliğinden dolayı teşekkür edilerek ziyaretlere devam edildi.

📌 Belediye başkanlığının ardından Ahlat İlçe Milli Eğitim Müdürü Mutlu Özden makamında ziyaret edilerek proje detayları aktarıldı. Aynı şekilde projenin Ahlat’ta yapılmasından dolayı memnuniyetlerini dile getiren Sayın Özden’e proje duydukları ilgi ve alakadan dolayı teşekkür edilerek öğrencilerin konaklayabileceği mekanları planlamak için mekan keşiflerine devam edildi.

📌 Gençlik ve Spor Bakanlığı Ahlat Gençlik Kampı, KYK Yurtları, Kuran Kursları, Yatılı İmam Hatip Okulları ve Gençlik Merkezleri ziyaret edilerek projeye uygunlukları kontrol edildi.

📌 Ülkemizin tarihi ve kültürel yerlerinin genç kuşaklara gösterilmesi, milli ve manevi değerlerimizin aktarılması, gençlerimizin temel İslami bilgilerini arttırmak, millî manevî değerlerimize uygun kardeşlik ruhuyla sosyalleşme imkânları oluşturmasını amaçlayan “Yazımda Kardeşlik Var Eğitim Programı Gençlik Kampları” projesine desteklerinden  ve misafirperverliklerinden dolayı M. Fatih Tunç ve Ali Güner’in İl Müftümüz Feysal Geylani’ye teşekkürlerini iletmelerinin ardından Selçuklu Anıt Mezarları ziyaret edilerek Ahlat programı sona erdi.