18.10.2023

Bitlis'te şehidimizin Camii ve Kur’an Kursu vasiyeti yerine getirildi.

Van'ın Çaldıran ilçesinde 2019'da şehit olan Piyade Uzman Çavuş Eren Öztürk'ün vasiyeti üzerine, Bitlis'in Ahlat ilçesi yaptırılan cami ve Kur'an Kursunun açılışı şehadetinin yıldönümünde gerçekleştirildi.

Cami ve Kur'an Kursu’nun yapımına maddi ve manevi destekte bulunan bütün hayırseverlere teşekkür eden İl Müftümüz Mehmet Feysal Geylani “Bu anlamlı günde dualarımızı, şehidimiz Eren Öztürk'e ve tüm şehitlerimize, gazilerimize ve aziz milletimize adıyoruz. Mekânları cennet olsun. Rabbim beraberliğimizi daim etsin” diyerek Cami ve Kur'an Kursu’nun tamamlanmasıyla şehidin vasiyetini yerine getirmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Şehit eren Öztürk'ün Hocası, Cami ve Kursun yapılmasına tüm gayretleriyle vesile olan İmam Hatip Şerafettin Tanyeri, şehidin vasiyeti niteliğindeki mesajları okuyarak duygusal anlar yaşattı

Şehidin babası Kerem Öztürk ise, 2019 yılında şehit olan oğlunun vasiyeti üzerine inşa edilen Cami ve Kur'an Kursu’nun açılışında emeği geçenlere teşekkür etti.

Açılış programına, Bitlis Valisi Erol Karaömeroğlu Ahlat Kaymakamı Batuhan Bingöl, Bitlis Eren Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necmettin Elmastaş, Ahlat Belediye Başkan Vekili Nuri Alparslan, Ovakışla Belediye Başkanı Abdurrahim Altındal, Diyanet İşleri Başkanlığı Hafızlık İşleri Daire Başkanı İbrahim Yılmaz, Bitlis İl Müftüsü M. Feysal Geylani, İl Müftü Yardımcısı Gülnihal Bora, Ahlat İlçe Müftüsü Fudayil Uyanık, kurum amirleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, şehit aileleri ve vatandaşlar katıldı.