30.05.2024

Müftü Geylani 4-6 Yaş Kur’an Kursu Yılsonu Programına İştirak Etti

İl Müftümüz M.Feysal Geylani, Din Hizmetleri ve Eğitimi Şube Müdürümüz Bayram Aydın ile birlikte Hüsrevpaşa 4-6 Yaş Kur’an Kursu Programına iştirak ettiler.

Kurs Hocalarımızın özenle hazırlık yaptığı yılsonu etkinliğinde açılış konuşmasını yapan Sn.Geylani “Bu yaştaki miniklerin, eğitimin temelini oluşturduğunu ve bu temelin Kur’an-ı Kerim gibi ilahi kelamın ahlakıyla doldurulmasının, toplumumuzun geleceği açısından önemlidir. Bu yaşta Allah korkusu yüreklere işlenirse ne polise ne mahkemeye ihtiyaç kalır. Allah korkusu olmayanın Filistin’de dünyanın gözü önünde neler yaptığına hep birlikte şahit oluyoruz. İlahi kelamın çocuklarımızı hayatı boyunca koruyacağını ve dünya hayatındaki sıkıntılara karşı bir kalkan oluşturacağını Cenab-i Allahtan niyaz ediyorum. Yavrularımıza özveriyle emek veren Kur’an Kursu Öğreticilerimize ve çocuklarını bu kurslara gönderen anne babalara teşekkür ediyorum. Bu yavrularımızın dinine diyanetine, vatanına, milletine, anne ve babalarına hayırlı birer evlat olarak yetişmesini Rabbimden temenni ediyorum.’’ dedi.

Etkinlikte minikler Kur’an-ı Kerim okudu, ilahiler söyledi ve hazırladıkları gösterileri sergilediler. Son olarak pasta kesimiz ardından öğrencilere Kurs Hocalarımızın özenle hazırladığı birbirinden güzel hediyelerin takdim edilmesi ve dua ile program sona erdi.

Programda emeği geçen Hocalarımıza teşekkür ederiz, öğrencilerimizin başarılarının daim olmasını temenni ederiz.